Homer Simpson

Hlava rodiny, hrdý otec minimálně tří dětí, šťastně ženatý s Marge Simpsonovou, která mu odpustí skoro všechno. Třeba i druhou manželku, se kterou se v opilosti oženil v Las Vegas.

Malý Homer měl celkem pěkné dětství. Až na to, že jeho matka byla rebelka a musela stále prchat před zákonem. Vesměs ho tedy vychovával otec Abe, což bylo vyhánění čerta ďáblem. Názor na něj si musí udělat každý sám, nicméně kdyby si měli lidé dotázní v průzkumu vybrat jen jednu nejoblíbenější postavu ze seriálu Simpsonovi, většina z nich by řekla právě jeho jméno.

Homerovi je 39 let (někdy se uvádí 36, 37 nebo 38), pracuje v jaderné elektrárně pana Burnse jako bezpečností technik v sektoru 7G. Nadevše miluje sledování telky, jídlo (hlavně koblihy, steaky a slaninu) a pivo Duff. Nikdy nedá dopustit na své spolupracovníky Lennyho a Carla, neustále opilého kámoše Barneyho a barmana Vočka, a pak samozřejmě na rodinu.

Často se u něj propukají zvláštní stavy mysli, kdy se nedokáže ovládat a může zapříčinit mnoho nepříjemností. Přesto ho mají skoro všichni ve Springfieldu rádi, třebaže není prototypem ideálního muže, ani pracovníkem roku. A v reálném světě ho zbožňuje snad už úplně každý. Patří mezi postavy, bez kterých by seriál nebyl tím, čím je.

 

 

Celé jméno: Homer Jay Simpson
Věk: 39 let
Výška postavy: 182 centimetrů
Váha: okolo 105 kilogramů
Znamení: Rak
Oblíbené hlášky: D’oh! – Ty jeden mrňavej! – Wohoo!
Přátelé: Lenny, Carl, Barney, Vočko
Nepřátelé: Ned Flanders, Patty, Selma
Co zbožňuje: koblihy, pivo, bowling, televizi, hamburgery
Co nenávdí: New York, návštěvy kostela
Číslo kreditní karty: 7431
Pastelka v mozku: ano

 

Návštěvník

TOPlist