Mona Simpsonová

Mona Penelope SImpson :D

Život této nespoutané a volnomyšlenkářské ženy je hodně zajímavý. V mládí propadla ideálům hnutí hippies. Kupodivu se však provdala za pedantského a konzervativního Abrahama Simpsona, a porodila malého Houmíka. Manželství Mony a Abea nemělo silné základy. Každý z partnerů byl z jiného těsta.

V 60. letech, při jedné záškodnické hippies akci v laboratoři na výrobu biologických zbraní Montgomeryho Burnse, byla Mona identifikována a obviněna z vloupání a krádeže. Aby se zachránila před vězením, musela opustit rodinu a dát se na útěk. Abe Homerovi tvrdil, že zemřela. Homer tomu věřil až do chvíle, kdy ho Mona v epizodě „Babička“ (7. série) kontaktovala. Od té doby se v seriálu objevila a zase zmizela již několikrát.

Pod změněnými jmény cestuje světem a užívá si života, i když by ze všeho nejraději byla s Homerem a jeho rodinou ve Springfieldu (všichni Simpsonovi mají babičku moc rádi). Její zločin by byl za normálních okolností promlčen, ale protože pan Burns se ještě stále zlobí, nemá Mona jinou možnost, než se neustále skrývat.

Věk: asi 60 let
Charakteristiky: chytrá, hodná, milující žena
Poprvé v seriálu: Babička (7. série)
Originální dabérky: Maggie Roswell, Glenn Close, Tress MacNeille

 

Návštěvník

TOPlist