Abe Simpson

 

Abrahám Simpson, stařec neznámého vysokého věku, narozen za starých časů, kdy ještě všechno bylo jinak… Narodil se buď v Irsku nebo ve Skotsku (nemůže si vzpomenout), rodičům Orvillovi a Yumě Simpsonovým.

Za svůj život posbíral tolik zkušeností, že to jeho mozek nedokáže unést a ventiluje veškeré vzpomínky do každého náhodného kolemjdoucího. Člověk s doktorátem za nudnost, člověk který vždy dokáže svému synovi poradit, jak se nejlépe zmrzačit, člověk, který si jako jediný na světě dokáže sundat spodky aniž by si předtím svlékl kalhoty.

Bojoval v obou světových válkách, v Koreji a ve Vietnamu. Zažil černošské nepokoje, dobu kdy čtvrťák ještě něco znamenal, a časy kdy prezidenti USA mlátili děti den co den. Cestoval po Evropě, přičemž předváděl striptýz Hitlerovi, cestoval po Asii, Africe, Austrálii i Jižní Americe. Je pilot samouk, matador a také autor několika scének seriálu Itchy a Scratchy.

Žije v Domově důchodců, kam byl odsunut jako problém, který se Homerovi nechtělo řešit. Do domácnosti Simpsonových se dostane pouze pokud hlídá děti (i když nakonec to stejně vždycky dopadne tak, že děti musejí hlídají dědečka).

 

 

Odhadovaný věk: 83 let
Jeho děti: Homer Simpson, Herbert Powell, Abbie Abigail
Současné zaměstnání: popletený a nevrlý důchodce
Oblíbený pořad v televizi: seriál Matlock

 

Návštěvník

TOPlist